KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14488116
nr 1448 8116
Arvid Herbert
(1897-1956), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad 1941. Olja på pannå, 50x60cm, yttermått inklusive ram: 68x79cm
Arvid Herbert, svensk målare född 1897, död 1956 .
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 14 februari 2022
kl 19:49:19
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr